باز اکنون > تست آنلاین > آزمون عزت نفس کوپر اسمیت چیست

استنلی کوپر اسمیت کیست؟ (Stanley Coopersmith)

باز اکنون
استنلی کوپر اسمیت(Stanley Coopersmith)در سال ۱۹۲۶ در نیویورک به دنیا آمد و پس از دریافت مدرک کارشناسی، مدتی به فعالیت در کسب و کار خانوادگی خودشان پرداخت. او بعد از مدتی کار کردن، تصمیم گرفت ادامه تحصیل دهد و پس از گذراندن مقطع ارشد، دکترای خود را در روانشناسی از دانشگاه کورنل دریافت کرد. او در سال ۱۹۶۳ به عنوان استادیار در پردیس Davis دانشگاه کالیفرنیا (UCDavis) مشغول به کار شد و چهار سال بعد، کتاب Antecedents of Self-Esteem را منتشر کرد که از کتابهای ارزشمند و کلاسیک در زمینه عزت نفس است. ده سال بعد در سال ۱۹۷۷ در حالی که در کل ۱۴ سال سابقه کار دانشگاهی داشت، به خاطر بیماری و عدم امکان حضور منظم در کلاس‌ها، بازنشسته شد و در مدرسه‌ها و فضاهای خصوصی، به طراحی و اجرای برنامه های متعدد برای توسعه عزت نفس دانش آموزان و نوجوانان پرداخت. اما تنها دو سال پس از آن در ۵۳ سالگی درگذشت.

آزمون عزت نفس کوپر اسمیت چیست؟(Copersmith self-esteem inventory)

یکی از مقیاس های رایج برای ارزیابی عزت نفس پرسشنامه عزت نفس کوپر اسمیت است .در این پرسشنامه مواد به دو گروه تقسیم بندی شده اند موادی که منعکس کننده تراز بالای عزت نفس هستند. و موادی تراز ضعیفی از عزت نفس را نشان می دهند.این پرسشنامه به منظور سنجش بازخورد نسبت به خود در قلمروهای اجتماعی- خانوادگی -آموزشگاهی و شخصی فراهم شده است و یک مقیاس دروغ نیز در آن وجود دارد.

تحلیل نتایج آزمون عزت نفس کوپر اسمیت چیست؟ (Copersmith self-esteem inventory)

باز اکنون

روایی و اعتبار آزمون عزت نفس کوپر اسمیت چیست؟ (Copersmith self-esteem inventory)

برزگر (۱۳۷۵) جهت بررسی اعتبار آزمون از روش آزمون-آزمون مجدد با فاصله زمانی کم، روش آزمون-آزمون با فاصله زمانی زیاد و روش همسانی درونی. نتایج این بررسی نشان داد که ضریب اعتبار برای روش آزمون-آزمون مجدد با فاصله زمانی کم برابر با ۰/۶۵، با روش آزمون-آزمون مجدد فاصله زمانی زیاد ۰/۵۲ و همسانی درونی برابر با ۰/۵۴ به دست آمد.{۱}

نمونه تفسیر آزمون عزت نفس کوپر اسمیت چیست؟ (Copersmith self-esteem inventory)

باز اکنون
ژ 1-150

پرسشنامه چندمحوری بالینی میلون۳ پرسشنامه خودسنجی استاندارد شده است. دامنه گسترده ای از اطلاعات مربوط به شخصیت را می سنجد.

ژ 1-148

آزمون اضطراب بک BAI

آزمون های سلامت روان

آزمون اضطراب بک یک پرسشنامه خودگزارشی است این پرسشنامه به طور اختصاصی علائم اضطراب را بالینی را در افراد میسنجد

ژ 1-147

آزمون ۱۶ عاملی کتلCATTEL ۱۶PF

آزمون های شخصیت

آزمون ۱۶ عاملی کتل توسط ریموند برنارد کتل تهیه شده است. این آزمون ۱۶ عامل شخصیتی را در شما ارزیابی میکند.

ژ 1-149

یکی از مقیاس های رایج برای ارزیابی عزت نفس پرسشنامه عزت نفس کوپر اسمیت است .در این پرسشنامه مواد به دو گروه تقسیم بندی شده اند .

ژ 1-153

آزمون خشم اسپیلبرگر

آزمون های شخصیت

این آزمون شامل سه بخش و ۵۷ عبارت، است که بخش نخست، حالت خشم؛ بخش دوم، صفت خشم و بخش سوم، شیوه های بیان و کنترل خشم را می سنجد.

ژ 1-152

پرسشنامه رضایت زناشویی انریچ که فرم ۴۷ سؤالی آن توسط اولسون(۱۹۹۸)، تهیه شد شامل ۱۲ مقیاس است که عبارتند از: پاسخ قراردادی، رضایت زناشویی .....

ژ 1-162

آزمون افسردگی بک BDI

سلامت روانی

از بین تست ها و پرسشنامه هایی که برای سنجش افسردگی تهیه شده است پرسشنامه افسردگی بک از جمله مناسب ترین ابزرار برای انعکاس حالات افسردگی است.

ژ 1-163

mmpi یکی از معتبرترین آزمون‌های روان شناسی است که در مراکز درمانی و کلینیک‌های روانشناسی بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرد. ه متخصص روانشناسی بالینی و روانسنجی از روی آن سلامت روانی یا ویژگی‌های شخصیتی فرد را تشخیص می‌دهد.

ژ 1-151

آزمون اضطراب کتل

آزمون های سلامت روان

این آزمون برای این منظور مورد استفاده قرار می گیرد تا روانشناسان بتوانند سطح و میزان اضطراب فرد را سنجیده و متناسب با آن راهکارهای مناسب را به آن ها ارائه نمایند.

سوالات دارای ۳ گزینه الف – ب –ج است.سوال را با دقت مطالعه وگزینه مورد نظر روعلامتگذاری میکنید.
در آزمون آنلاین نیاز به مراجعه حضوری شما در کلینیک های مشاوره نمیباشد وتفسیر آزمون آنلاین شما به صورت اینترنتی در اختیار شما قرار میگیرد، کاهش هزینه های رفت و آمد و صرفه جویی در زمان از جمله مهمترین مزایای آزمون آنلاین است.
خیر، تمامی آزمون های انلاین توسط متخصصین با تجربه و با توجه به شرایط شما تفسیر میگردند.
نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.
برای ورود به آزمون بر روی دکمه « شروع آزمون » کلیک کنید. شروع آزمون