باز اکنون > تست آنلاین > آزمون چندمحوری بالینی میلون۳ چیست؟

تئودور میلون کیست؟(theodore millon)

باز اکنون
تئودور میلون theodore millon در سال ۱۹۲۸ در بروکلین نیویورک به دنیا آمد. او تنها فرزند آبراهام و مالی میلون بود که مهاجرانی از شرق اروپا بودند. نیاکان پدری او، شامل افراد روحانی زیادی از دین یهود می‌شد. تئودور میلون فردی باهوش بود و در ریاضیات و علوم دیگر و همچنین در هنر و موسیقی نیز استعداد خاصی داشت.تئودور میلون مطالعات رسمی خود را در کالج نیویورک در سال ۱۹۴۵ آغاز کرد. او با گوش دادن به کنفرانس‌های گاردنر مورفی، به روان‌شناسی علاقه‌مند شد. در سال ۱۹۴۹ پس از پایان دوره لیسانس، وارد دوره ارشد روان‌شناسی کالج نیویورک شد. در آن جا با کورت گلدشتاین، آشنا شد و با او همکاری کرد. همچنین در آزمایشات ارنست کریس با عنوان “بااستعدادهای خلاق” به عنوان آزمودنی، شرکت می‌کرد. تئودور میلون در سال ۱۹۵۰ در برنامه روان‌شناسی شخصیت/اجتماعی دانشگاه کانتیکت، نام نویسی کرد و همزمان در کلاس‌های فلسفه دانشگاه ییل، شرکت می‌کرد.{۱}

پرسشنامه چندمحوری بالینی میلون۳ چیست؟ (Millon Clinical Multiaxial inventory)

برای تشخیص اختلالات شخصیتی آزمونهای زیادی طرح ریزی و اجرا شده است. یکی از معروف ترین این آزمونها آزمون چند محوری بالینی میلون یا MCMI است. آزمون MCMI علاوه بر آنکه می تواند برای تشخیص ابتلا به اختلالات شخصیتی مورد استفاده قرار گیرد در تشخیص سایر اختلالات روانپزشکی ( مانند اختلال وسواسی – اجباری ، اختلال افسردگی و اختلال هذیانی ) نیز کاربرد دارد. میلون یک پرسشنامه خودسنج استاندارد شده است که دامنه ی گسترده ای از اطلاعات مربوط به شخصیت، سازگاری هیجانی و نگرش مراجعان به پرسشنامه را می سنجد. تست روانشناسی میلون (تست MCMI) از جمله تست های منحصر به فردی است که در آن بر اختلال های شخصیت و نشانه هایی که اغلب با این اختلال ها همراه هستند تاکید می شود.مقیاس های بالینی آزمون MCMI به چهار طبقه الگوهای شخصیتی بالینی ، آسیب های شخصیتی شدید ، سندرم های بالینی و سندرم های شدید بالینی تقسیم می شوند و با تفسیر نمرات بدست آمده در مقیاس های بالینی می توان انواع مشکلات و اختلالات مرتبط با چهار طبقه ی فوق را بدست آورد. این آزمون بر اساس مدل آسیب‌شناسی روانی میلون (۱۹۶۹/ ۱۹۸۳) ساخته شده‌است و دو بار از زمان انتشار آن، تجدید نظر شده‌است. نسخه اصلی این آزمون در سال ۱۹۷۷توسط تئودور میلون تدوین و ارائه شد و از آن زمان تا کنون ۲بارتجدید نظر شده است. برای تشخیص اختلالات شخصیتی آزمونهای زیادی طرح ریزی و اجرا شده است. یکی از معروف ترین این آزمونها آزمون چند محوری بالینی میلون یا MCMI است. آزمون MCMI علاوه بر آنکه می تواند برای تشخیص ابتلا به اختلالات شخصیتی مورد استفاده قرار گیرد در تشخیص سایر اختلالات روانپزشکی ( مانند اختلال وسواسی – اجباری ، اختلال افسردگی و اختلال هذیانی ) نیز کاربرد دارد.

تحلیل نتایج آزمون چندمحوری بالینی میلون۳ چگونه است؟(Millon Clinical Multiaxial inventory)

باز اکنون

روایی و اعتبار آزمون چندمحوری بالینی میلون۳ (Millon Clinical Multiaxial inventory)

نتایج نشان‌دهندۀ روایی تشخیصی بسیار خوب تمام مقیاس‌ها بود. یافته‌ها نشان می‌دهند، مقیاسهای ام.سی.ام.آی‌ـ۳ توان پیش‌بینی مثبت، منفی و کل بالایی دارند. توان پیش‌بینی مثبت مقیاسها در دامنۀ ۹۲/۰ تا ۹۸/۰، توان پیش‌بینی منفی مقیاسها از ۹۳/۰ تا ۹۹/۰ است، همچنین توان تشخیص کل تمام مقیاسها در دامنۀ ۵۸/۰ تا ۸۳/۰ قرار دارد. بنابراین ام.سی.ام.آی‌ـ۳، یک آزمون معتبر است و می‌توان از آن برای تشخیص اختلالات شخصیت و نشانگان بالینی استفاده کرد.{۱}

نمونه تفسیر آزمون چندمحوری بالینی میلون۳ (Millon Clinical Multiaxial inventory)

باز اکنون
ژ 1-150

پرسشنامه چندمحوری بالینی میلون۳ پرسشنامه خودسنجی استاندارد شده است. دامنه گسترده ای از اطلاعات مربوط به شخصیت را می سنجد.

ژ 1-148

آزمون اضطراب بک BAI

آزمون های سلامت روان

آزمون اضطراب بک یک پرسشنامه خودگزارشی است این پرسشنامه به طور اختصاصی علائم اضطراب را بالینی را در افراد میسنجد

ژ 1-147

آزمون ۱۶ عاملی کتلCATTEL ۱۶PF

آزمون های شخصیت

آزمون ۱۶ عاملی کتل توسط ریموند برنارد کتل تهیه شده است. این آزمون ۱۶ عامل شخصیتی را در شما ارزیابی میکند.

ژ 1-149

یکی از مقیاس های رایج برای ارزیابی عزت نفس پرسشنامه عزت نفس کوپر اسمیت است .در این پرسشنامه مواد به دو گروه تقسیم بندی شده اند .

ژ 1-153

آزمون خشم اسپیلبرگر

آزمون های شخصیت

این آزمون شامل سه بخش و ۵۷ عبارت، است که بخش نخست، حالت خشم؛ بخش دوم، صفت خشم و بخش سوم، شیوه های بیان و کنترل خشم را می سنجد.

ژ 1-152

پرسشنامه رضایت زناشویی انریچ که فرم ۴۷ سؤالی آن توسط اولسون(۱۹۹۸)، تهیه شد شامل ۱۲ مقیاس است که عبارتند از: پاسخ قراردادی، رضایت زناشویی .....

ژ 1-162

آزمون افسردگی بک BDI

سلامت روانی

از بین تست ها و پرسشنامه هایی که برای سنجش افسردگی تهیه شده است پرسشنامه افسردگی بک از جمله مناسب ترین ابزرار برای انعکاس حالات افسردگی است.

ژ 1-163

mmpi یکی از معتبرترین آزمون‌های روان شناسی است که در مراکز درمانی و کلینیک‌های روانشناسی بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرد. ه متخصص روانشناسی بالینی و روانسنجی از روی آن سلامت روانی یا ویژگی‌های شخصیتی فرد را تشخیص می‌دهد.

ژ 1-151

آزمون اضطراب کتل

آزمون های سلامت روان

این آزمون برای این منظور مورد استفاده قرار می گیرد تا روانشناسان بتوانند سطح و میزان اضطراب فرد را سنجیده و متناسب با آن راهکارهای مناسب را به آن ها ارائه نمایند.

سوالات متداول درباره آزمون میلون

سوالات دارای ۳ گزینه الف – ب –ج است.سوال را با دقت مطالعه وگزینه مورد نظر روعلامتگذاری میکنید.
در آزمون آنلاین نیاز به مراجعه حضوری شما در کلینیک های مشاوره نمیباشد وتفسیر آزمون آنلاین شما به صورت اینترنتی در اختیار شما قرار میگیرد، کاهش هزینه های رفت و آمد و صرفه جویی در زمان از جمله مهمترین مزایای آزمون آنلاین است.
خیر، تمامی آزمون های انلاین توسط متخصصین با تجربه و با توجه به شرایط شما تفسیر میگردند.
نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.
برای ورود به آزمون بر روی دکمه « شروع آزمون » کلیک کنید. شروع آزمون