باز اکنون > مشاوره آنلاین

نیاز به کمک دارید؟ دیگر تنها نیستید

مشاوره آنلاین چیست ؟

درمان آنلاین یا مشاوره آنلاین روانشناسی نوعی پیشرفت در حوزه سلامت و بهداشت روان است. که در آن مشاور یا درمانگر با استفاده از اینترنت و  سایر راه های ارتباطی بدون نیاز به مراجعه حضوری به مطب مشاور، حمایت و توصیه های روانشناسی را به شما ارائه می دهد. مانند مشاوره آنلاین ازدواج l مشاوره آنلاین خانواده l مشاوره آنلاین برنامه ریزی درسی در واقع به طور خلاصه، مشاوره آنلاین به ارائه خدمات مشاوره ای از طریق اینترنت اطلاق می شود. در میان مردم، از آن به درمان الکترونیک، درمان از راه دور، درمان اینترنتی و وب تراپی نیز یاد می شود. مشاوران، درمانگران و روانشناسان از ابزارهای مختلفی برای ارائه خدمات استفاده می کنند، که عبارتند از:

*
ایمیل پیام متنی گفتگوی متنی همزمان(آنی)
*
تماس اینترنتی ( مشاوره آنلاین صوتی)
*
ویدئو کنفرانس (مشاوره آنلاین ویدئویی)
* تماس تلفنی (بدون اینترنت )


مزایا ی مشاوره آنلاین چیست ؟مشاوره آنلاین دارای مزایا و معایبی است که باید به دقت در نظر گرفته شوند. با توجه به تعدد سایت های ارائه دهنده خدمات مشاوره روانشناسی آنلاین ( و حتی سایر زمینه های مشاوره ای )، پیش از انتخاب این روش از موضوعاتی نظیر محرمانه بودن اطلاعات، مسائل حقوقی و اخلاقی و نیز مدارک تحصیلی و تخصصی مشاور و درمانگر اطمینان حاصل کنید.


باز اکنون
سرعت بیشتر: مشاوره آنلاین ۲۴ ساعته با توجه به شلوغی مراکز مشاوره، سرعت بیشتر در دریافت خدمات، از مزایای مشاوره آنلاین است. معمولا ارتباط با روانشناس آنلاین بسیار سریع تر از روش های سنتی انجام می گیرد و در عین حال، مراجع کننده می تواند با یک جستجوی ساده، به ده ها مرکز مشاوره آنلاین دسترسی یابد و از خدمات آنها استفاده کند.
باز اکنون
هزینه کمتر: در مقایسه با مشاوره حضوری، هزینه مشاوره آنلاین در اغلب سایتها از جمله بازاکنون بسیار پایین تر است. هر چند ممکن است بسته های پیشنهادی در هر مرکز مشاوره آنلاین متفاوت باشد، اما با توجه به مدت زمان مشاوره (معمولا بین ۴۵ تا ۶۰ دقیقه)، هزینه های مشاوره آنلاین می تواند حدود یک سوم تا ۵۰ درصد کمتر از مراجعه حضوری باشد.

باز اکنون
محرمانه بودن: محرمانه ماندن مراجعه به مشاوره از دیگر مزایای مشاوره آنلاین است. بسیاری از مراجعان این روش را ترجیح می دهند. زیرا ریسک اطلاع یافتن دوستان، خانواده و آشنایان از مراجعه فرد برای درمان و مشاوره کمتر است. در باز اکنون، به هیچ وجه مکالمات و ویدئوی مشاوره شما ضبط نمی شود.همچنین هیچ فرد دیگری غیر از مشاور و شما از اطلاعات تبادل شده در جلسه باخبر نخواهد شد.
باز اکنون
ارتباط بیشتر با درمانگر: بسیاری از مراجعان با توجه به شرایط خاص روحی و روانی خود نمی توانند یک هفته صبر کنند تا با مشاور خود صحبت کنند. روش مشاوره آنلاین مناسب افرادی است که به ارتباط مکرر و ساده تر با درمانگر خود نیاز دارند. در باز اکنون تلاش می کنیم، با توجه به شرایط خاص فرد و با توجه به صلاحدید مشاور، به جز جلسات مشاوره روانشناسی آنلاین ویدئویی می توان راهی ارتباطی بین مشاور و فرد برقرار نماییم.

مشاوره آنلاین با مشاوره حضوری چه تفاوتی دارد؟

باز اکنون
باز اکنون

تقریبا همه ما در مورد مشاوره های حضوری و سنتی روانشناسی شنیده ایم: مشاور یا روانشناس را در مرکز مشاوره ملاقات می کنید، رو به روی او روی صندلی می نشینید تا جلسه مشاوره در زمان اختصاص داده شده تمام شود. میلیون ها نفر از این روش مشاوره استفاده کرده اند. بسیاری از مراجعان از نشستن در محیطی آرام، رو در روی مشاور/روانشناس حرفه ای و دلسوز احساس راحتی و آرامش کرده اند. شاید از خودتان می پرسید چقدر از این آرامش و راحتی در مشاوره روانشناسی آنلاین قابل اجراست؟ باید بدانید که اغلب مراکز ارائه دهنده خدمات مشاوره آنلاین از جمله بازاکنون، تنها از مشاوران، روانشناسان، روانپزشکان و درمانگران حرفه ای، باسابقه و مجاز کشور استفاده می کنند. شما فرصت حرف زدن با متخصصی را دارید که به شما اهمیت می دهد، باعث احساس راحتی و آرامش در شما می شود و دانش و تجربه اش را درست به اندازه مشاور/روانشناس حضوری در اختیارتان قرار می دهد. همین که شما در منزل و اتاق شخصی خود می توانید با مشاور صحبت کنید، حس آرامش بیشتری در شما به وجود آورده و سبب می شود با سهولت بیشتری از مشکلات خود صحبت کنید.


خدمات مشاوره آنلاین روانشناسی برای چه کسانی مناسب است؟
مشاوره روانشناسی آنلاین برای کسانی که در موارد زیر نیاز به کمک دارند، عالی است: اضطراب ، افسردگی، مشکلات شغلی، مشکلات روابط خانوادگی و اجتماعی، تغییرات و بحران در زندگی، سوگواری عزیزان، استرس پس از سانحه ،کمبود اعتماد به نفس، وسواسهای فکری و رفتاری، اختلالات فرزندان فرزندپروری و رشد مهارتهای کودک و …


مشاوره روانشناسی آنلاین برای چه کسانی مناسب نیست؟
این روش برای کسانی که دچار مشکلات و بیماری های حاد روحی و روانی هستند، مناسب نیست. این دسته بیماران باید به صورت حضوری به روانپزشک و روانشناس مراجعه کنند. چرا که به احتمال زیاد به تجویز دارو نیاز دارند. افرادی که احتمال آسیب رساندن به خود یا دیگری را دارند یا دچار افکار خودکشی هستند، نیز کاندیدای مناسبی برای مشاوره آنلاین نبوده و باید در اسرع وقت به مطب روانپزشکان مراجعه نمایند.

با مشاوره آنلاین ۲۴ ساعته l دیگر محدود به شهر یا کشور خود نیستید

باز اکنون

مشاوره روانشناسی آنلاین تقریبا برای هر کسی و هر شرایطی، در هر جایی از جهان، مناسب است. به علاوه، کسانی که به هر دلیلی دسترسی به مشاوران و اساتید متخصص و به‌نام کشور ندارند نیز می توانند از مشاوره آنلاین استفاده کنند. برای مثال:

افراد ساکن در مناطق دوردست روستایی
*
افراد ساکن در شهرستانها که به اساتید برتر کشور دسترسی ندارند
مهاجران در سراسر جهان که دسترسی به مشاوری با فرهنگ و زبان مشابه خود ندارند
*
افرادی که دچار ناتوانی های جسمی و حرکتی هستند
*
افراد پر مشغله که زمان آزاد آنها به سادگی با زمان فعالیت مراکز مشاوره همخوانی ندارد
*
کسانی که به دلیل حضور یک فرد آزارگر یا بیمار در خانه حبس شده اند (برای مثال، قربانیان خشونت خانگی)

حوزه های مختلف مشاوره آنلاین روانشناسی

مشاوره آنلاین اختلال شخصیت

مشاوره آنلاین کودک و نوجوان و مشاوره فرزندپروری

مشاوره خانواده آنلاین

مشاوره آنلاین قبل و بعد از ازدواج

یکی از حوزه های روان درمانی، مشاوره خانواده است. مشاوره خانواده شاخه ای از روانشناسی است که به مطالعه رفتار اعضای خانواده و نقش آنها در خانواده می پردازد. مشاوره خانواده تلاش می کند با بهبود روابط اعضای خانواده و از بین بردن استرس ها و تنش ها به بهتر شدن وضعیت خانواده و خوشبختی اعضای آن کمک کند. برای حصول بهترین نتیجه، مشاور خانواده سعی می کند با تمامی اعضای خانواده جلسات روان درمانی داشته باشد، اما گاهی این امر میسر نیست. حتی در این صورت نیز، ارائه راهکار به یکی از اعضای خانواده می تواند تا حد زیادی در حل مشکلات خانوادگی موثر باشد. مشاوره خانواده هر چیزی را که در ارتباط با خانواده باشد در بر می گیرد. برخی از موضوعات رایج در این نوع مشاوره عبارتند از: ۱- ازدواج و تشکیل خانواده
کودکان فاقد مهارت های کلامی و شناختی کافی برای بازگو کردن افکار و مشکلات عاطفی و روانی خود هستند. از این رو، این ناتوانی را در غالب پرخاشگری، خشم، استرس، افسردگی و وسواس ابراز می کنند. مشاور کودک و نوجوان می‌تواند با استفاده از روش های مختلف روان درمانی و بازی درمانی به یافتن علت اصلی رفتارهای ناخوشایند کودک کمک کند. در این روش ها، اطلاعات لازم از کودک گرفته شده و راهکارهای لازم برای تغییر رفتار در او اتخاذ می شود. طیف مسائل مطرح شده در مشاوره آنلاین کودک و نوجوان بسیار وسیع است. به طور خلاصه برخی از این موضوعات عبارتند از:
یکی از حوزه های روان درمانی، مشاوره خانواده است. مشاوره خانواده شاخه ای از روانشناسی است که به مطالعه رفتار اعضای خانواده و نقش آنها در خانواده می پردازد. مشاوره خانواده تلاش می کند با بهبود روابط اعضای خانواده و از بین بردن استرس ها و تنش ها به بهتر شدن وضعیت خانواده و خوشبختی اعضای آن کمک کند. برای حصول بهترین نتیجه، مشاور خانواده سعی می کند با تمامی اعضای خانواده جلسات روان درمانی داشته باشد، اما گاهی این امر میسر نیست. حتی در این صورت نیز، ارائه راهکار به یکی از اعضای خانواده می تواند تا حد زیادی در حل مشکلات خانوادگی موثر باشد. مشاوره خانواده هر چیزی را که در ارتباط با خانواده باشد در بر می گیرد. برخی از موضوعات رایج در این نوع مشاوره عبارتند از:
در این نوع مشاوره، به زوجین در شناخت نقاط ضعف و قوت شخصیتی و مشکلات بالقوه در رابطه شان کمک می شود. به طور معمول، در این شکل از مشاوره از پرسشنامه هایی برای بررسی موارد فوق استفاده می شود و در نهایت با تفسیر نتایج، زوج به چشم انداز بهتری از ازدواج خود می رسند. ایجاد آمادگی بیشتر در زوجین، آشنایی با الگوهای ارتباطی سالم و تسلط بر مهارت های حل تعارض از دیگر اهداف این مشاوره است. برخی از موضوعاتی که در مشاوره آنلاین قبل از ازدواج مطرح می شوند، عبارتند از:

با رعایت نکات زیر مشاوره اثربخش تری را تجربه کنید

به غیر از انتخاب بهترین مرکز مشاوره و مشاور/روانشناس مناسب، عوامل دیگری نیز در حصول نتیجه مطلوب از جلسات مشاوره دخیل هستند که نباید آنها را فراموش کنید:

*
اعتماد به مشاور
*
صراحت در بیان مشکل شفافیت و صداقت در بیان
*
مشکل دور انداختن پیش داوری و قضاوت نسبت مشاوره و حفظ خوش بینی
*
داشتن احساس خوب نسبت به مشاور
عمل کردن به راهکارها و تکالیف محوله به مراجع کننده
*
پیگیری درمان/جلسات مشاوره و صبوری برای حصول نتیجه

مشاوره و روان درمانی معجزه نیست که در طول یک شب زندگیتان را متحول کند. هر چند برخی از مشکلات با یک جلسه مشاوره قابل حل هستند، حل کردن برخی از مشکلات به جلسات بیشتری نیاز دارند که مستلزم صبوری و پیگیری درمان از سوی مراجع کننده است.
فرم های رزرو مشاوره آنلاین

بر اساس توضیحات  داده شده فرم مور نظر را انتخاب کنید و به سوالات تعیین شده پاسخ دهید.
اگر با درمیان گذاشتن اطلاعات کامل با مشاورین سایت احساس نگرانی میکنید در فرم شماره ۱ از اسم و فامیل مستعار استفاده کنید.
اگر با مشاورین سایت باز اکنون  جلسه مشاوره داشته اید فرم شماره ۲ را انتخاب کنید.


تا به حال مشاوره نگرفته ام

اگر برای اولین بار در سایت باز اکنون فرم رزرو مشاوره را پر میکنید.بر روی دکمه زیر کلیک و سوالات مورد نظر را پاسخ دهید.

شماره پرونده دارم

اگر با مشاورین باز اکنون جلسه مشاوره داشته اید و شماره پرونده دریافت کرده اید. بر روی دکمه زیر کلیک کنید و سوالات مورد نظر را پاسخ دهید.

سوالات متداول در رابطه با مشاوره آنلاین

روانشناسی یک دانشمند اجتماعی می‌باشد که در کار مطالعه‎ی رفتار انسان و فرآیندهای ذهنی آموزش دیده است. روانشناس‌ها می‎‌توانند در طیفی از موقعیت‌های پژوهشی یا بالینی کار کنند. درجات رشته روانشناسی مثل هر رشته‌ی دانشگاهی دیگری از کارشناسی و کارشناسی ارشد شروع شده و تا دکترا (PhD یا PsyD) ادامه می‌یابد. روانشناسانی که به صورت مستقل در کارهای بالینی، مراقبت از بیماران و مشاوره از جمله در سمت مشاور مدرسه فعالیت دارند ملزم به اخذ درجات بالا و مجوز در رشته‌ی روانشناسی هستند. برنامه‌های PhD در رشته روانشناسی بالینی بر روی نظریات و روش‌های پژوهشی تأکید داشته و دانشجویان را برای کار آکادمیک یا کار درمانی با تأکید روی درمان و مشاوره آماده می‌کنند. روانشناسان با هر مدرک دانشگاهی می‌توانند وارد کارهای بالینی و اجرایی شوند اما پیش از آن بایستی چند سال تمرین تحت نظارت را تکمیل کرده و مجوز بگیرند. روانشناس اختلال یا مشکل ذهنی را تشخیص داده و بهترین اقدام را برای مراقبت از بیمار تعیین می‌کند. روانشناس غالباً هماهنگ با یک روانپزشک کار می‌کند که مدرک پزشکی دارد و قادر است در صورت نیاز برای درمان بیمار دارو تجویز کند. روانشناسان می‌توانند در حوزه‎های پژوهشی به فعالیت بپردازند که برای حرفه‌ی روانشناسی از نظر دانشگاهی و بالینی بسیار مفید می‌باشد. مشاور چتر اصطلاحی گسترده‌تری برای همه‌ی حرفه‌هایی است که برای ارائه طیفی از درمان‌ها و توانبخشی‌ها به مردم آموزش دیده و اغلب مجوز کسب کرده‌اند. حرفه‌ی اصلی مشاور ممکن است روانشناسی، مشاور ازدواج، مددکار اجتماعی و مربی‌گری زندگی در بین سایر تخصص‌ها باشد. هدف مشاور کمک به اتخاذ تصمیمات و صیقل دادن به احساسات در جهت حل مشکلات می‌باشد. مشاور در عین این که به حمایت و راهنمایی فرد می‌پردازد به او کمک می‌کند تا در یک چارچوب کلی تصمیم‌های اثربخشی اتخاذ گردند. هنگام انتخاب مشاور باید به تحصیلات، مجوز و گواهینامه‌های او توجه کرد.
عنوان شغلی هر دو شبیه به هم است و هر دو برای تشخیص و درمان افراد مبتلا به بیماری‌های سلامت روان آموزش دیده‌اند. با این حال روانشناس و روانپزشک یک چیز نیست. زمینه‌ی تحصیلی، آموزشی و نقش آن‌ها در درمان با هم تفاوت دارد. روانپزشک‌ها اولاً دارای مدرک پزشکی هستند که بعد از اتمام دوره عمومی خود وارد دوره دستیاری شده و تخصص روانپزشکی را فراگرفته‌اند. آن‌ها با بکارگیری گفتار درمانی، دارو درمانی و درمان‌های دیگر به درمان افراد مبتلا به عوارض سلامت روان می‌پردازند. روانشناسان دارای مدارک تحصیلی عالیه PhD یا PsyD هستند. آن‌ها بیش از همه با استفاده از گفتار درمانی به درمان بیماری‌های روانی اشتغال دارند. همچنین ممکن است روانشناسان را در کسوت مشاور همراه با سایر ارائه‌دهندگان خدمات سلامت یا مطالعه‌ی درمان برای کل برنامه‌های درمانی مشاهده کنید. هم روانپزشک و هم روانشناس برای فعالیت در زمینه‌ی کاری خود به مجوز رسمی نیاز دارند. روانپزشکان علاوه بر این به مدرک پزشکی هم احتیاج دارند.
به اصطلاح، هر چه می خواهد دل تنگت بگو! درواقع در جلسه مشاوره، صحبت ها حول محور موضوع بیان شده در زمان رزرو نوبت می گذرد و می توانید هر چیزی را در این رابطه با مشاور خود مطرح کنید.
در صورتی که مشکلی برای شما پیش آمده و نمی توانید در روز و ساعت مقرر در جلسه حاضر شوید، موضوع را تا ۲۴ ساعت قبل از شروع جلسه با ما در میان بگذارید. ما می توانیم زمان دیگری را برای شما تنظیم کنیم.در صورتی که اطلاع رسانی شما در کمتر از ۲۴ ساعت مانده به زمان مشاوره انجام شود، ۳۰ درصد از هزینه جلسه کسر می شود و شما می توانید با پرداخت ۵۰ درصد باقیمانده زمان دیگری را برای مشاوره رزرو کنید.
برای داشتن یک جلسه مشاوره روانشناسی آنلاین مفید، لازم است که از اینترنت پر سرعت برخوردار باشید. زمانی را برای جلسه خود انتخاب کنید که در آرامش هستید و چیزی ذهن شما را مشغول نکرده است. در طول مشاوره، تلفنتان را از دسترس خارج کنید(تلفن همراه و تلفن ثابت منزل). در صورت حضور اطرافیان، از آنها بخواهید در طول مدت مشاوره شما را تنها بگذارند تا بتوانید با آرامش صحبت کنید. برای ثبت راهکارهای ارائه شده توسط مشاور در طول جلسه، کاغذ و خودکار به همراه داشته باشید.
برای دریافت خدمات مشاوره روانشناسی آنلاین در بازاکنون تنها کافی است روی دکمه «مشاوره آنلاین» در هر صفحه ای از سایت کلیک کنید. پس از پر کردن فرم رزرو نوبت مشاوره، اطلاعات اولیه شما به همراه شرح مختصری از موضوع مشاوره شما دریافت می گردد. باید در درج موضوع مشاوره خود دقت کنید، کلیه اطلاعات و جزئیات مورد نیاز را ذکر کنید تا پشتیبان های باز اکنون طبق موضوع مطرح شده در فرم مشخصاتتان، بهترین مشاور متخصص در حوزه مورد نظر را برای شما انتخاب و رزرو کنند. سپس، یکی از پشتیبان های باز اکنون با شما تماس می گیرد و بر اساس زمان و ساعت ذکر شده توسط شما، زمان جلسه مشاوره روانشناسی آنلاین تعیین می شود. در این مرحله، اطلاعات مورد نیاز برای ورود به جلسه مشاوره آنلاین برای شما ارسال خواهد شد. در نهایت کافیست در روز و ساعت تعیین شده، آنلاین شده و با مشاور خود به صورت انلاین صحبت کنید.
پاسخگوی شما هستیم