باز اکنون > روان آکادمی

پارافلیا چیست؟

پارافیلیا به وضعیتی گفته می‌شود که برانگیختگی و لذت جنسی فرد، وابسته به افکار یا رفتارهای جنسی غیرطبیعی و افراطی باشد. پارافیلیا ممکن است حول موجودیتی خاص (مانند کودکان، حیوانات، لباس زیر و… ) یا حول اعمالی خاص (ایجاد درد، عریان‌گرایی و…) باشد. بیشتر گونه‌های پارافیلیا در مردان شایع‌تر از زنان است. تمرکز وسواس‌گونه‌ای که در افراد شکل می‌گیرد، معمولا محدود به نوع خاصی است و تغییر نمی‌کند. در پارافیلیا، درگیری ذهنی فرد حول موجودیت یا عملی خاص به‌حدی است که بدون آن به ارضای جنسی نمی‌رسد! پارافیلیا شامل رفتارهای جنسی‌ای است که از نظر جامعه، ناخوشایند، غیرطبیعی و غیرمعمول هستند. رایج‌ترین انواع پارافیلیا، بیماری پدوفیلی یا کودک‌کامی (میل به رفتار یا رابطهٔ جنسی با کودکان)، بدن‌نمایی (نمایش اندام جنسی در برابر افراد غریبه)، تماشاگری جنسی یا چشم‌چرانی، و تن‌مالی (لمس دیگران بدون رضایت آنها) هستند. در مقابل، یادگارخواهی یا فِتیش (میل به موجودیت بی‌حرکت)، خودآزاری جنسی، دیگرآزاری جنسی و دگرجنس‌پوشی (برانگیختگی جنسی با پوشیدن لباس جنس مخالف) کمتر شایع هستند. برخی از این رفتارها غیرقانونی هستند و بیشتر افرادی که تحت درمان اختلالات جنسی هستند، اغلب به‌خاطر رفتارشان دچار مشکلات قانونی شده‌اند. باید بدانید طبقه‌ای با عنوان «دیگر اختلالات جنسی ویژه» در زیرمجموعه‌ٔ پارافیلیا قرار می‌گیرد که به مواردی اشاره دارد که تاکنون نامی برای آنها تعریف نشده است؛ مانند حالت‌هایی که با جسد، ادرار و تماس‌های‌ تلفنی مستهجن سروکار دارند.

علائم پارافلیا

مشخصات ( کتاب)

نحوه ارسال

پست پیشتاز :
این روش برای تمامی خریداران قابل انتخاب بوده و پس از انتخاب این روش امکان انتخاب نوع پرداخت بصورت ، پرداخت درب منزل پس از تحویل کالا و یا پرداخت آنلاین از طریق درگاه اینترنتی وجود دارد . در روش ارسال پیشتاز ، مرسوله ظرف ۲۴- ۷۲ ساعت کاری در سراسر ایران به خریدار تحویل داده میشود و هزینه ی حدود ۱۳ هزار تومان به فاکتور قیمت محصول اضافه می کند.
پست سفارشی :

این روش برای تمامی خریداران قابل انتخاب بوده و پس از انتخاب این روش امکان انتخاب نوع پرداخت بصورت ، پرداخت درب منزل پس از تحویل کالا و یا پرداخت آنلاین از طریق درگاه اینترنتی وجود دارد .در روش ارسال پست سفارشی ، مرسوله ظرف ۲-۵ روز کاری در سراسر ایران به خریدار تحویل داده میشود و هزینه ی حدود ۸ هزار تومان به فاکتور قیمت محصول اضافه می کند.
ارسال رایگان خریدهای اینترنتی :
این روش برای خریدارانی با سبد خرید ۲۵۰ هزار تومان و بالاتر امکان پذیر بوده و تنها از طریق پرداخت آنلاین از درگاه اینترنتی امن صورت می گیرد . در روش ارسال رایگان ، مرسوله ظرف ۲-۵ روز کاری در سراسر ایران به خریدار تحویل داده می شود و خریدار در زمان دریافت هیچگونه هزینه ای پرداخت نمی کند.

بریده ای از کتاب | ازدواج‌ها چرا موفق می‌شوند و چرا شکست می‌خورند

اصلا تعجب‌آور نیست که بگوییم هر فکری که شما درباره کسی دارید، اغلب نحوه رفتار شما با او را می‌سازد؛ اما زمانی که موضوع ازدواج و زندگی باشد، این حقیقت ساده، نتایج بزرگی به دنبال خواهد داشت. طرز تفکر شما در مورد همسرتان و رابطه‌تان می‌تواند سلامت زندگی‌تان را تعیین کند. مشکلات زندگی وقتی به سادگی ایجاد می‌شوند که افکار و احساسات شما تخریب شوند. اگر افکار درونی شما دیدگاهی منفی از همسرتان در زندگی به تصویر کشد، هر چهار عنصر مخرب قوی تر از پیش در رابطه شما وارد می‌شوند و ندای درون شما بیشتر حالت منفی می‌گیرد. زمانی که این اتفاق می‌افتد، خطر نادیده گرفته شدن احساساتتان در اثر نکات منفی بیشتر می‌شود و شما وارد مرحله آخر زندگی خود می‌شوید که من آن را «سراشیبی تنهایی و فاصله می‌خوانم. از آنجا که اکثر ما به احساس و شم درونی خود اعتماد دارد، تشخیص اینکه چه موقع این دریافت‌های درونی باعث تحریف می‌شوند، دشوار است. دو سناریو را در نظر بگیرید. در اولی، بیل با بدخلقی وارد خانه می‌شود و شروع به فریاد زدن می‌کند که خانه کثیف است. همسرش بتی با خود فکر می‌کند:«حتما حال خوشی ندارد. این رفتارش واقعا مرا ناراحت می‌کند. کاش وقتی این‌قدر عصبانی نبود، این حرف‌ها را می‌زد. تعجب می‌کنم چه اتفاقی در محل کارش افتاده که این‌قدر او را عصبی کرده است؟»


باز اکنون
جان گاتمن John M. Gottman نویسنده و روانشناس آمریکایی متولد ۲۶ آپریل سال ۱۹۴۲ در جمهوری دومینیکن چهارمین روانشناس تاثیرگذار بیست و پنج سال اخیر است. چرا که راه کارهای او تحول چشگیری در جلسات روان درمانی ایجاد کرد و به دنبال آن مشاوره ازدواج وارد فرهنگ آمریکایی شد. این نویسنده چهل سال از عمر خود را صرف تحقیق درباره مسئله‌ی ازدواج کرد. کتاب های جان گاتمن جزو پر فروش ترین آثار در زمینه زناشویی بوده و به ده‌ها زبان مختلف نیز ترجمه شده‌ است
نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.