باز اکنون > روان مقاله > زبان بدن | ۹ عادت بد که باید آنها را ترک کنید

۹ عادت بد | در زبان بدن که ترک آنها آسون نیست

۱- انقدر بی قرار نباشید!
اگر شما این عادت بی قراری را دارید یا مدام در حال تکان دادن دست یا پای خود هستید؛ باید بگم که از بین بردن این عادت بسیار مشکل است. اما باید این عادت را ترک کنید و بهتر هست که هرچه سریع تر برای غلبه بر این عادت عصبی ؛قدمی بردارید و راه حل این مشکل عصبی را پیدا کنید. 

باز اکنون

۳- عادت بد | دست از بازی کردن با موهای خود بردارید 
موهای خودتان را به حال خودش رها کنید. اگر دائما دست خود را روی موهای خود بچرخانید و با موهای خود بازی کنید؛ به مرور زمان موهایتان آسیب زیادی میبیند پس تلاش کنید بجای بازی کردن با موهای خود؛ با توپ کوچک؛ یا توپ های ضد استرس بازی کنید. ترک کردن این عادت آسان نیست اما امکان پذیر است.


باز اکنون

۲- به ژست های بدن خود بی توجه نباشید
بسیاری از افراد بطور طبیعی دست های خودشون را تکان میدهند آنها نمیدانند که باید با دست خود چه کاری انجام بدهند. به هر حال؛ این وضعیت میتواند شما را پریشان یا غیر قابل اعتماد جلوه دهد. شما باید همیشه وقتی درحال صحبت کردن با دیگران هستید؛ دستانتان را در دیدرس شنونده قرار دهید.بتی وود؛ متخصص زبان بدن و نویسنده میگه... {وقتی کسی که در حال گوش دادن به صحبت های شما است؛ اگر نتواند دست های شما را ببیند؛ از این تعجب میکند که شما چه چیزی را پنهان میکنید؟} این عادت جزو عاداتی است که باید به سرعت ترک شود.

باز اکنون

۴. عادت بد | بهم ریخته ریخته و نامنظم راه نروید
انسان ها موجوداتی هستند که زمان های زیادی در حال قضاوت کردن هستند. ما فکر میکنیم میتونیم راجع به کسانی که بهم ریخته راه میروند؛ یا راه رفتنشان معمولی نیست؛ چیزهایی بگوییم. همانطور که بی بی سی گزارش کرده ؛ نحوه قدم زدن بسیار مهم است و میتواند باعث جلوگیری از دزدیده شدن وسایل شخص یا حتی در اعتماد به نفس شما تاثیری مثبت بگذارد. خیلی سخت است که راه رفتن خودمان رو عوض کنیم مخصوصا بعد از آنکه تبدیل به یک عادت بد شده باشد. مهم است که با اعتماد بنفس بالا و هماهنگی کامل راه بروید. بهم ریخته از زندگی عبور نکنید

باز اکنون

۶ - عادت بد | ظاهر پریشان شما اصلا دوست داشتنی نیست
مشخصا هیچ چیزی آزاردهنده تر از آن نیست که با شخصی حرف بزنید و او هیچ توجهی به شما نکند یا حواسش جای دیگری باشد. بعضی از آدم ها بطور طبیعی حواسشان پرت یا مشغولیت ذهنی دارند؛ بنابراین تلفن آن ها میتواند ؛بیشتر اوقات؛ وقت آن ها را بگیرد. پس وقتی کسانی کنار شما هستند؛ یا در حال صحبت کردن با شما هستند؛ این کار را نباید انجام دهید. در غیر این صورت شما فقط به عنوان فردی بی ادب یا ناآگاه شناخته میشوید.


باز اکنون

۵- عادت بد | ساعت را برای یا آوری لبخند کوک کنید
لبخند زدن اعتماد بنفس؛ گرم گرفتن شما با شنونده و انرژی بالا شما را نشان میدهد. همچنین باعث میشود که آن ها هم به شما لبخند بزنند. بدون لبخند؛ افراد اغلب به صورت گریم شده یا دور از ذهن دیده میشوند.

باز اکنون

۷- شلخته بودن را رها کنید. وضعیت خطرناکیه؛ به خصوص اگر در طول روز روی یک صندلی؛ کج و بد بنشینید. شلخته بودن فقط باعث نمیشه که شما اعتماد بنفس خود را از دست بدهید. کاترین نیو؛ برای روانشناسی امروز مینویسه که... {همچنین؛ این عمل برای کمر شما هم به شدت ضرر داره.} ایستادن مستقیم شما؛ سلامتی و تصویری که از شما به جهانیان ارائه میدهد بی نظیره.

باز اکنون

۹- زبان بدنتان را با کلامتان هماهنگ کنید شما ممکن است که همه چیز را درست و خوب یا کامل بگویید؛ اما اگر زبان بدن شما با کلمات شما مطابقت نداشته باشد؛ ممکن است که در آخر ؛ فهمیدن موضوع یا درک کردن آن توسط شنونده به روش اشتباهی صورت بگیرد.


باز اکنون

۸- ارتباط چشمی خوب است اما.. در اینجا اشکال زبان بدن دیگری هم وجود داره که تعادل در آن مهمه. میزان ایده آل تماس چشمی باید از نگاه های طولانی و خیره شدن به طرف مقابل؛ تغییر پیدا کند. تماس چشمی طولانی یا خیره شدن بیش از حد با کسی که با او صحبت میکنید؛ آن ها را پریشان و ناراحت؛یا حتی خجالت زده میکند. از طرفی دیگه؛ دوری از چشمان آن ها هم نشانگر عدم اعتماد بنفس شماست.

باز اکنون

نظرات و پیشنهادات شما