باز اکنون > روان بووک > مشخصات، قیمت و خرید کتاب سقلمه | اثر ریچارد تیلر
سقلمه
سقلمه
تامین کننده:
کد محصول:
تعداد موجودی:۱عدد

سقلمه

۱

فرم ورود

سقلمه
چرا  کتاب سقلمه را بخوانم ؟!
در کتاب سقلمه از دیدگاه‌های مختلف در مورد محدودیت‌های استدلال انسانی در هنگام تصمیم‌گیری صحبت می‌شود. ریچارد تالر و کاس سانستین، نویسندگان کتاب سقلمه تاکید می‌کنند که افراد بیشتر اوقات از یک سیستم خودکار برای تصمیم‌گیری استفاده می‌کنند که متاسفانه در برخی مواقع باعث تصمیم‌گیری اشتباه می‌شود. هرچند سیستم خودکار بیشتر اوقات نتیجه مطلوبی به همراه دارد اما این نتیجه مطلوب باعث می‌شود که افراد در تمام موقعیت‌ها آن را تعمیم دهند. برای مثال اگر هیچ‌کدام از اطرافیان شما تجربه سکته را نداشته باشد، شما به صورت خودکار به این نتیجه‌گیری می‌رسید که احتمال بروز سکته در شما صفر است. این طرز تفکر مانع تصمیم درست یعنی اقدامات پیشگیرانه در مقابل بروز سکته می‌شود. در کتاب سقلمه، متوجه خواهید شد که اغلب افراد از طریق سیستم خودکار که باعث تصمیم‌های لحظه‌ای و آنی می‌شود، تصمیم‌های اشتباه و نامناسبی اتخاذ می‌کنند. اما این کتاب راه‌های رهایی از این اشتباهات را نیز بیان کرده است؛ سیستم گوشزد‌ها و پیش‌فرض‌ها! به عنوان مثال، گوشزد در سیستم خودکار یک اتومبیل باعث می‌شود که در صورت نبستن کمربند ایمنی، علامت هشدار به صدا در بیاید و یا وجود پیش‌فرض در یک سازمان باعث می‌شود که افراد به صورت اجباری در برنامه بیمه سلامت شرکت کنند. بنابراین در کتاب سقلمه درمی‌یابید که چگونه با جهت‌دهی درست المان‌ها و استفاده از ابزارهای مناسب، می‌توان افراد را به سمت تصمیم‌گیری درست هدایت کرد. بدین ‌ترتیب اگر از آن دسته از افرادی هستید که به هر دلیلی فرصت مطالعه نسخه کامل کتاب «سقلمه» اثر ریچارد تالر و کاس سانستین را ندارید، می‮ توانید این خلاصه کتاب مفید را در بوکاپو مطالعه کرده و خود را از تصمیم‌گیری‌های اشتباه حفظ کنید.‬‬‬‬
نویسنده :
 ریچارد تیلر
انتشارات : انتشارات صابرین
مترجم : مهری مد آبادی

فهرست مطالب

بخش اول

بخش دوم

بخش سوم

بخش چهارم

بخش پنجم

بخش اول : انسان های عادی و ایکان ها
بخش دوم : پول
بخش سوم : سلامت
بخش چهارم : آزادی
بخش پنجم : توسعه ها و مخالفت ها

مشخصات ( کتاب)

نحوه ارسال

پست پیشتاز :
این روش برای تمامی خریداران قابل انتخاب بوده و پس از انتخاب این روش امکان انتخاب نوع پرداخت بصورت ، پرداخت درب منزل پس از تحویل کالا و یا پرداخت آنلاین از طریق درگاه اینترنتی وجود دارد . در روش ارسال پیشتاز ، مرسوله ظرف ۲۴- ۷۲ ساعت کاری در سراسر ایران به خریدار تحویل داده میشود و هزینه ی حدود ۱۳ هزار تومان به فاکتور قیمت محصول اضافه می کند.
پست سفارشی :

این روش برای تمامی خریداران قابل انتخاب بوده و پس از انتخاب این روش امکان انتخاب نوع پرداخت بصورت ، پرداخت درب منزل پس از تحویل کالا و یا پرداخت آنلاین از طریق درگاه اینترنتی وجود دارد .در روش ارسال پست سفارشی ، مرسوله ظرف ۲-۵ روز کاری در سراسر ایران به خریدار تحویل داده میشود و هزینه ی حدود ۸ هزار تومان به فاکتور قیمت محصول اضافه می کند.
ارسال رایگان خریدهای اینترنتی :
این روش برای خریدارانی با سبد خرید ۲۵۰ هزار تومان و بالاتر امکان پذیر بوده و تنها از طریق پرداخت آنلاین از درگاه اینترنتی امن صورت می گیرد . در روش ارسال رایگان ، مرسوله ظرف ۲-۵ روز کاری در سراسر ایران به خریدار تحویل داده می شود و خریدار در زمان دریافت هیچگونه هزینه ای پرداخت نمی کند.

بریده ای از کتاب | سقلمه

بسیاری از طرفداران انتخاب آزادانه هرگونه قیم‌مآبی را رد می‌کنند. آن‌ها می‌خواهند دولت به شهروندان اجازه دهد خودشان انتخاب کنند. توصیه برای «سیاست‌گذاری استاندارد» حاصل این طرز تفکر است. در این شیوه، تا حد ممکن، به افراد گزینه‌های بیشتری برای انتخاب داده می‌شود و سپس به آن‌ها اجازه داده می‌شود همانی را برگزینند که بیشتر می‌پسندند؛ آن هم با کمترین مداخله یا سقلمه‌ی ممکن از جانب دولت. خوبی چنین طرز تفکری در این است که برای بسیاری از مشکلات پیچیده، راه‌حل ساده‌ای عرضه می‌کند؛ یعنی، به حداکثر رساندن حق انتخاب‌ها از نظر تعداد و تنوع؛ همین و بس! این نوع سیاست‌گذاری در بسیاری از حوزه‌ها، از آموزش و پرورش گرفته تا طرح بیمه‌ی داروهای تجویزی، جای خود را باز کرده است. در بعضی محافل عبارت «فقط انتخاب‌ها را به حداکثر برسان» تبدیل به شعار در سیاست‌گذاری شده است؛ حتی گاه این‌گونه تصور می‌شود که تنها جایگزین این شعار، حکمی دولتی است که آن هم به عنوان «جامه بر قامت همه» به مسخره می‌‌‌‌‌گیرند. آن‌هایی که طرفدار شعار «فقط انتخاب‌ها را به حداکثر برسان» هستند، متوجه فاصله‌ی زیاد این سیاست‌گذاری و حکم دولتی نشده‌اند. آن‌ها یا مخالف قیم‌مآبی‌اند یا اینکه فکر می‌کنند مخالف آن هستند و به سقلمه‌ها شک دارند. به عقیده‌ی ما، تردید آن‌ها بر مبنای فرض اشتباه و دو بردشت نادرست است. فرض اشتباه این است: تقریبا همه‌ی مردم در همه‌ی اوقات، گزینه‌هایی را انتخاب می‌کنند که بیشترین منفعت را برایشان دارد یا حداقل از گزینه‌هایی که دیگری به جای آن‌ها انتخاب می‌کند بهتر است. ما ادعا می‌کنیم این فرض به وضوح از بنیان نادرست است و گمان نمی‌کنیم هیچ‌کس بر اساس تعقل آن را باور کند.


باز اکنون
ریچارد تالر (Richard Thaler)، استاد اقتصاد و علوم رفتاری در دانشکده فارغ التحصیلی دانشگاه شیکاگو و مدیر مرکز تحقیقات تصمیم گیری است. او همچنین یکی از همکاران پژوهشی در اداره ملی تحقیقات اقتصادی است. تالر، نویسنده مقالات متعدد و کتابهای مشهوری از جمله ایجاد اقتصاد رفتاری (The Making of Behavioral Economics)، سقلمه: بهبود تصمیمات مربوط به سلامتی، ثروت و شادی (Nudge: Improving Decisions about Health, Wealth and Happiness)، نفرین برنده (The Winner's Curse) و همچنین سردبیر مجموعه پیشرفت در امور مالی رفتاری (Advances in Behavioral Finance) بوده است. کاس سانستین (Cass Sunstein)، استاد دانشگاه والمسلی (Walmsley) در دانشکده حقوق هاروارد است، جایی که او بنیانگذار و مدیر برنامه اقتصاد و سیاست های رفتاری است. از سال ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۲ در دولت اوباما به عنوان مدیر دفتر کاخ سفید و امور تنظیم مقرراتی مشغول به کار بود. در تلویزیون ملی و رادیو نشان داده شده است که او در فعالیتهای اصلاحات قانون اساسی و اصلاحات تعدادی از کشورها دخیل بوده است و بسیاری از مقالات و کتاب‌ها از جمله ساده سازی (Simpler: The Future of Government) و دانا (Wiser: Getting Ahead) جهت ترغیب گروه ها به هوشمند سازی را نوشته است.
نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.