باز اکنون > خدمات مشاوره > مشاوره تحصیلی و شغلی

مشاوره تحصیلی و شغلی چیست؟

باز اکنون

بسیاری از افراد تصور می کنند برای اینکه در کنکور سراسری و یا هر امتحانی دیگری نتیجه دلخواه خود را بگیرند باید مطالعه زیادی داشته باشند در حالی که برای موفقیت و کسب نتیجه مطلوب لازم است که کارهای شما برنامه ریزی شده باشد تا بتوانید به سمت موفقیت پیش بروید؛ از این رو مشاور تحصیلی می تواند کمک زیادی به شما بکند. مشاوره تحصیلی در ابتدا یک مروری از سطح آمادگی شما می کند و سپس با بررسی توانایی شما، برنامه ریزی های تحصیلی را انجام می دهد. در کنار برنامه ریزی زمانی و مدیریت تحصیلی شما، تست هایی مانند سوالات کنکور برای شما ارسال میکند و شما را با نحوه سوالات و امتحان کنکور آشنا می کند.همچنین در عصر جدید مشاغل دیگر ارثی نیستند بلکه پیشرفت سریع دانش و تکنولوژی موجب کثرت مشاغل، تقسیم کار فراوان و جلب استعدادهای مختلف شده است. امروزه برای انجام اکثر کارها، نیاز به تحصیل دانش و کسب مهارت می‌باشد.به همین خاطر  توجه به رابطه تحصیل و شغل بسیار پر اهمیت است. مشاوره تحصیلی یک جریان یاری دهنده و منظمی است که به دانش آموز یا دانشجو در انتخاب مناسب دروس، رشته و مهارت های تحصیلی کمک می‌کند تا سازگاری مطلوب را کسب کند.مشاوره شغلی نیز نوعی دیگر از مشاوره است، که بدان وسیله به فرد کمک می‌شود تا بر اساس شناخت استعدادها، محدودیت ها و نیز امکانات شغلی جامعه بتواند شغل مناسبی را پیدا کند.


هر گونه راهنمایی شغلی باید بر مبنای وضع تحصیلی فرد انجام گیرد تا بهترین نتایج حاصل شود. مشاوره تحصیلی پایه و اساس محکمی برای مشاوره شغلی محسوب می‌شود.


مشاور تحصیلی چه کسی است؟
مشاور تحصیلی کسی است که دانش و تجربه اختصاصی در حوزه آموزش دارد و توانایی کمک به دانش اموز در مسیر تحصیلی خودش را دارد. مشاور تحصیلی به عنوان منبعی قابل اعتماد برای دانش آموز یا دانشجو در موضوعات مربوط به تحصیل خودش و مشکلاتی که با درس ها دارد میتواند اثر بسیار مفیدی برای او داشته باشد. طبیعتا کسی که در جایگاه مشاور تحصیلی قرار می گیرد آمادگی برخورد با انواع مشکلات و مسائل یک محصل را دارد. باید بتواند در خلال صحبت با او مشکلات واقعی او را تشخیص دهد، او را از آن مشکلات آگاه کند و برای حل کردن آن مشکلات درست ترین مناسب ترین و جامع ترین راه حل را برای او درنظر بگیرد.یک مشاور تحصیلی باید تمام مهارت های عمومی مشاوران برای برخورد با مراجعان را داشته باشد. بتواند خوب با آنها ارتباط برقرار کند در انها نسبت به خودش اعتماد ایجاد کند به دقت به حرفهایشان گوش دهد و طوری با آنها برخورد کند که احساس راحتی داشته باشند. اصولی مثل رازداری و رعایت نکات اخلاقی در مواجه با مراجعان نیز مسئله ای بدیهی است و باید رعایت شود. در حوزه تخصصی آموزش مشاوران تحصیلی باید نسبت به اوضاع و شرایط خاص مراجعانشان اشراف کامل داشته باشند. برای مثال اگر کسی مشاور تحصیلی حوزه کنکور است باید دقیقا با شرایط خاص سنی داوطلبان کنکور، حساسیت های آنها، فشار هاس روی آنها و همچنین شرایط آمادگی برای آزمونی مثل کنکور از جمله روشهای مطالعه و برنامه ریزی و برخورد با آزمونهای آزمایشی و غیره آشنا باشد و دیدی جامع و دقیق نسبت به آنها داشته باشد. یا اگر مشاور تحصیلی برای دانش آموزان سالهای ابتدایی است به طور کامل با حساسیت های دوران کودکی و نوجوانی و نحوه برخورد صحیح با آنها را بداند و نسبت به اهداف و محتواهای درسی آنها نیز آگاهی کامل داشته باشد. چنین شخصی از ویژگی های پایه ی یک مشاور تحصیلی برخوردار است و میتوان نسبت به کمک گرفتن از آن برای دانش آموز فکر کرد. چنین مشاوری میتواند با صحبت کردن با دانش آموز طی چند جلسه و شنیدن سوالات و مشکلات او و بررسی وضعیت تحصیلی او برای کمک به موفقیتش درست ترین نظرها را دهد. 


چرا به مشاور تحصیلی نیاز داریم؟
درنهایت این که تمام مراحل برنامه ریزی، درس خواندن، مرور و جمع بندی و عملکرد شما در آزمونها با کمک یک مشاور تحصیلی میتواند بهتر انجام شود. اما لازم است که در انتخاب مشاور تحصیلی خود دقت لازم را داشته باشید. قطعا حضور یک مشاور تحصیلی متخصص و باتجربه است که میتواند برای شما مفید باشد. اکثر مشاورین خودخوانده و تازه کنکور داده هایی که در این زمینه ادعا های فراوانی دارند جز مشاهده خودشان و چند نمونه اطرافشان که موفق بوده اند دانشی در این زمینه ندارند و حرف هایشان خیلی با حرفهای دوستان کنکوری شما فرقی نمی کند. کمک به شما در مسیر کشف راه موفقیتی که مخصوص خود شماست تنها از یک مشاور تحصیلی کاربلد بر می آید. تجربه هایتان را در زمنیه مشاوره گرفتن های مفید و غیرمفید از مشاوران تحصیلی با ما به اشتراک بگذارید. همچنین اگر از مشاورین تحصیلی هستید خوشحال میشویم تا نظراتتان را در بخش دیدگاه ها درباره موضوع مشاوره تحصیلی با ما در میان بگذارید.


چرا انتخاب شغل مناسب و رضایت شغلی با اهمیت است؟
فالمن و آرنولد رضایت شغلی را مجموعه گرایش های مثبت افراد نسبت به شغل دانسته و معتقدند وقتی گفته می‌شود یک فرد از شغل خود رضایت بالایی دارد، در حقیقت منظور این است که وی بطور کلی به میزان زیاد شغل خود را دوست دارد و توانسته است از طریق شغلش نیازهای خویش را تأمین نماید و در نتیجه احساسات مثبتی نسبت به آن دارد. رضایت شغلی از جمله عوامل مهمی است که باید در توسعه اقتصادی مورد توجه دقیق قرار گیرد. هر فردی کوشش می‌کند شغلی را انتخاب نماید که علاوه بر تأمین نیازهای مادی از نظر روانی نیز او را ارضاء نماید، به همین دلیل بررسی خصوصیات فردی افراد ضروری به نظر می‌رسد. در غیر اینصورت به کار گرفتن افراد در مشاغلی که به آن علاقمند نیستند یا توانایی و استعداد انجام آن را ندارند، علاوه بر کاهش بهره‌ وری و کارایی موجب از دست رفتن نیروی انسانی می‌شود. اکثر سازمان ها برای رضایت کارکنان تلاش می‌کنند، اما همه به آن دست نیافتند. به همین دلیل برای متخصصان منابع انسانی مهم است که در مورد عواملی که می‌تواند رضایت کارکنان را افزایش دهد، و چگونگی حصول به موفقیت کلی در شرکت، بیشتر بدانند.

شکی نیست که کارکنان منبع شماره یک سازمان هستند. نگهداری شادی کارکنان کمک می‌کند که:

گردش مالی کمتر گردش مالی کارکنان یکی از بالاترین هزینه های مربوط به بخش منابع انسانی می باشد.
رضایت کارکنان کمک می‌کند تا یک محیط بهتر ایجاد شود و با کارآمدی و ارتقا کیفیت کار به نحوی آسان تر در هزینه ها صرفه جویی شود. کارکنان راضی به احتمال کمتری کار خود را ترک می‌کنند.
بهره وری بالاتر صرف نظر از عنوان شغلی و پرداخت حقوق، کارکنانی که رضایت شغلی دارند، تمایل بیشتر و بهره وری بالاتری دارند.
افزایش سود نگهداری کارکنان با ایمنی و رضایت می‌تواند منجر به فروش بیشتر، هزینه های پایین تر و خط مشی قوی تر شود.
وفاداری هنگامی که کارکنان احساس می‌کنند که شرکت به بهترین وجه علاقه مند است از کارمندان خود حمایت کند. برای رسیدن به اهداف سخت تر کار می‌کنند. و ممکن است همکاران دیگر را نیز به این امر تشویق کنند.


چه عواملی در رضایت شغلی تاثیرگذار هستند؟

۱-
عواملی که در مراحل قبل از انتخاب شغل می توانند در رسیدن به رضایت شغلی مؤثر باشند. به احتمال زیاد فردی که در دوران تحصیل و قبل از انتخاب رشته از راهنمایی های مشاور شغلی تحصیلی، بهره مند شود در آینده رضایت شغلی بیشتری را احساس کرده و در زندگی موفق تر خواهد بود .

۲-
عواملی که بعد از انتخاب شغل و در طی فرآیند انجام کار رضایت شغلی را ایجاد می‌نمایند. مشاوره شغلی در بحث سازمانی نیز معنا دارد. در یک سازمان، مشاور شغلی به بررسی پست ها و سمت های سازمانی پرداخته و با انجام مصاحبه ها و گرفتن تست های روان شناسی و شخصیت شناسی مناسب از کارکنان، به شناخت کاملی می رسد و بهترین شغل را برای هر فرد در آن سازمان مشخص می کند. این کار مشاوره شغلی علاوه بر افزایش کارآیی و بهره وری کارکنان سازمان، رضایت شغلی آنان را نیز فراهم می‌کند.


چرا مراجعه به متخصص مشاور شغلی مهم است؟
عواملی که لزوم راهنمایی و مشاوره شغلی را در عصر حاضر اجتناب ناپذیر می‌کنند بروز دو پدیده توسعه شهر نشینی و پیشرفت تکنولوژی است. شهرنشینی، تنوع و تقسیم مشاغل را باعث شده است و پیشرفت تکنولوژی نقش تخصص را در احراز شغل برجسته کرده است. بوعلی سینا رعایت تفاوت های فردی و طبیعت و ذوق و سلیقه افراد را در برنامه ریزی آموزشی، اصل مهمی می‌داند که نباید از آن غفلت کرد. وی پس از بیان واقعیت تفاوت های فردی در زمینه های گوناگون چنین می‌گوید: شایسته است که مربی کودک، هنگام گزینش حرفه یا دانش خاص، طبیعت کودک را آزموده، ذوق و سلیقه وی را سنجیده و میزان هوش وی را بیازماید. و بر این پایه حرفه یا دانش مناسب را برای کودک برگزینند (دفتر همکاری حوزه و دانشگاه، فلسفه تعلیم و تربیت). چه بسا امروزه افراد با هوش و با استعدادی وجود دارند که فقط به دلیل این که در آن بازه زمانی حساس که باید برای شغل آینده و رشته تحصیلی خود چه در مقطع دانشگاهی و چه در مقاطع پایین تر، به مشاوران متخصص در زمینه شغلی تحصیلی، مراجعه می‌کردند تا آنها با توجه به تخصص خود در این زمینه و با در نظر گرفتن استعداد و خصوصیات شخصیتی و روانی آنها رشته و شغل متناسب به آنها را پیشنهاد دهند، مراجعه نکرده اند و متأسفانه با بسیاری از مشکلات روحی، روانی و اقتصادی دست و پنچه نرم می‌کنند. با توجه به آنچه پیش تر مبنی بر اهمیت رضایت شغلی و همچنین پیامد های نامطلوب و زیان باری که نارضایتی شغلی، بر زندگی شخصی و اجتماعی فرد می‌گذارد، مشاوره شغلی تحصیلی برای داشتن آینده ای روشن و درخشان همچنین رضایت و امنیت در زندگی خود و فرزندانمان امری ضروری و اجتناب ناپذیر می‌باشد.


نظرات و پیشنهادات
برای رزرو نوبت مشاوره لطفا بر روی دکمه l ثبت درخواست l کلیک کنید. ثبت درخواست