باز اکنون > تست آنلاین > آزمون رضایت زناشویی انریچ چیست

دیوید اولسون کیست؟(David R. Olson)

باز اکنون
دیوید اولسون کیست؟(David R. Olson) دیوید ریچارد اولسون (متولد ۱۶ ژوئن ۱۹۳۵) روانشناس رشد شناختی کانادایی است که توسعه زبان ، سواد و شناخت ، به ویژه زندگی ذهنی کودکان ، درک آنها از زبان و ذهن و روانشناسی آموزش را مطالعه کرده است. اولسون استاد برجسته دانشگاه در انستیتوی مطالعات آموزش انتاریو در دانشگاه تورنتو است ، جایی که وی از سال ۱۹۶۶ در آنجا تدریس می کند. اولسون در ساسکاتون ، ساسکاچوان متولد شد و پدربزرگ و مادربزرگش تا ۶ سالگی بزرگ شدند ، زیرا مادرش به سل مبتلا شده بود. وی از سال ۱۹۵۳ تا ۱۹۵۵ در دانشگاه ساسکاچوان حضور یافت و گواهی تدریس را به دست آورد. وی سپس در یک مدرسه روستایی در آلساسک ، ساسکاچوان تدریس کرد. او به دانشگاه ساسکاچوان بازگشت و در آنجا با مدرک لیسانس فارغ التحصیل شد. در سال ۱۹۶۰. وی با کسب درجه دکترا ادامه داد. از دانشگاه آلبرتا در سال ۱۹۶۳. او مدت کوتاهی در دانشگاه دالاهو در هالیفاکس ، نوا اسکوشیا کار کرد و به عنوان همکار تحت نظارت جروم برونر ، در مرکز مطالعات شناختی دانشگاه هاروارد کار می کرد اولسون در سال ۱۹۶۶ به تورنتو رفت و از آن زمان به تدریس در آنجا پرداخت. وی به عنوان یک مرجع جهانی در مورد پیامدهای روانشناختی سواد شناخته می شود ، موضوعی که در مورد آن به طور گسترده منتشر کرده و در سراسر جهان سخنرانی کرده است. وی به عنوان عضو دانشگاه کالج و دانشگاه تورنتو منصوب می شود. وی دارای مدرک افتخاری از دانشگاه گوتنبرگ (سوئد) ، دانشگاه ساسکاچوان و دانشگاه تورنتو است. او عضو انجمن سلطنتی کانادا است. اولسون متاهل است و پنج فرزند دارد.

پرسشنامه رضایت زناشویی انریچ چیست ؟( ENRICH )

آزمون ۱۶ عاملی کتل یک پرسشنامه با قابلیت نمره گذاری عینی استاین آزمون بر مبنای پژوهش های بنیادی در روانشناسی برای ارزیابی شخصیت در یک زمان کوتاه - فراهم شده است. پرسشنامه کتل به زبان های زیادی ترجمه شده  و مطالعات زیادی بر اعتبار این آزمون تاکید داشته اند. آزمون ۱۶ عاملی کتل کاربردهای بسیاری  دارد. بنابراین بسته به اینکه به چه منظور انجام میگیرد میتوان آن را  تفسیر کرد. برخی بر روی موضوعاتی مانند انتخاب شغل ، توسعه کار تیمی و پتانسیل رهبری متمرکز می شوند. در حالی که برخی دیگر از گزارشات تفسیری  در حوزه های بالینی و درمان کمک میگیرند.آزمون ۱۶ عاملی کتل  از سؤالات چند گزینه ای تشکیل شده است که در آن پاسخ دهنده باید یکی از سه گزینه  را انتخاب کند.سپس صفات شخصیتی توسط یک طیف نمایش داده می شود. {۱}

پرسشنامه رضایت زناشویی انریچ چه مواردی را میسنجد( ENRICH)

باز اکنون

روایی و اعتبار پرسشنامه رضایت زناشویی انریچ ( ENRICH )

دریک پژوهش مهدویان (۱۳۷۶)،درکارروی اعتبار آزمون انریچ با استفاده از ضریب همبستگی پیرسون وبا روش بازآزمایی ، به فاصله یک هفته (برای مردان ۹۳۷/. وبرای زنان۹۴۴/. وبرای مردان و زنان ۹۴/.)، به دست آوردند. این ضرایب برای خرده مقیاس های تحریف آرمانی ، رضایت زناشویی ، مسایل شخصیتی ، ارتباط ، حل تعارض ، مدیریت مالی ، فعالیت های اوقات فراغت ، رابطه ی جنسی ، فرزندان وفرزندپروری ، خانواده ودوستان ، نقش های مساوات طلبی ، وجهت گیری مذهبی گروه زنان ومردان به ترتیب از این قرار است: ۷۲/. ، ۸۵/. ، ۷۶/. ، ۷۶/. ، ۷۶/. ، ۸۱/. ، ۶۳/. ، ۶۹/. ، ۸۷/. ، ۶۹/. ، ۶۲/. ، ۷۳/. به دست آمده است. دراین پژوهش پایایی به دست آمده با استفاده از روش آلفای کرونباخ ۹۵/. بود.{۱}

نمونه تفسیر پرسشنامه رضایت زناشویی انریچ ( ENRICH )

باز اکنون
ژ 1-150

پرسشنامه چندمحوری بالینی میلون۳ پرسشنامه خودسنجی استاندارد شده است. دامنه گسترده ای از اطلاعات مربوط به شخصیت را می سنجد.

ژ 1-148

آزمون اضطراب بک BAI

آزمون های سلامت روان

آزمون اضطراب بک یک پرسشنامه خودگزارشی است این پرسشنامه به طور اختصاصی علائم اضطراب را بالینی را در افراد میسنجد

ژ 1-147

آزمون ۱۶ عاملی کتلCATTEL ۱۶PF

آزمون های شخصیت

آزمون ۱۶ عاملی کتل توسط ریموند برنارد کتل تهیه شده است. این آزمون ۱۶ عامل شخصیتی را در شما ارزیابی میکند.

ژ 1-149

یکی از مقیاس های رایج برای ارزیابی عزت نفس پرسشنامه عزت نفس کوپر اسمیت است .در این پرسشنامه مواد به دو گروه تقسیم بندی شده اند .

ژ 1-153

آزمون خشم اسپیلبرگر

آزمون های شخصیت

این آزمون شامل سه بخش و ۵۷ عبارت، است که بخش نخست، حالت خشم؛ بخش دوم، صفت خشم و بخش سوم، شیوه های بیان و کنترل خشم را می سنجد.

ژ 1-152

پرسشنامه رضایت زناشویی انریچ که فرم ۴۷ سؤالی آن توسط اولسون(۱۹۹۸)، تهیه شد شامل ۱۲ مقیاس است که عبارتند از: پاسخ قراردادی، رضایت زناشویی .....

ژ 1-162

آزمون افسردگی بک BDI

سلامت روانی

از بین تست ها و پرسشنامه هایی که برای سنجش افسردگی تهیه شده است پرسشنامه افسردگی بک از جمله مناسب ترین ابزرار برای انعکاس حالات افسردگی است.

ژ 1-163

mmpi یکی از معتبرترین آزمون‌های روان شناسی است که در مراکز درمانی و کلینیک‌های روانشناسی بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرد. ه متخصص روانشناسی بالینی و روانسنجی از روی آن سلامت روانی یا ویژگی‌های شخصیتی فرد را تشخیص می‌دهد.

ژ 1-151

آزمون اضطراب کتل

آزمون های سلامت روان

این آزمون برای این منظور مورد استفاده قرار می گیرد تا روانشناسان بتوانند سطح و میزان اضطراب فرد را سنجیده و متناسب با آن راهکارهای مناسب را به آن ها ارائه نمایند.

سوالات دارای ۳ گزینه الف – ب –ج است.سوال را با دقت مطالعه وگزینه مورد نظر روعلامتگذاری میکنید.
در آزمون آنلاین نیاز به مراجعه حضوری شما در کلینیک های مشاوره نمیباشد وتفسیر آزمون آنلاین شما به صورت اینترنتی در اختیار شما قرار میگیرد، کاهش هزینه های رفت و آمد و صرفه جویی در زمان از جمله مهمترین مزایای آزمون آنلاین است.
خیر، تمامی آزمون های انلاین توسط متخصصین با تجربه و با توجه به شرایط شما تفسیر میگردند.
نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.
برای ورود به آزمون بر روی دکمه « شروع آزمون » کلیک کنید. شروع آزمون