باز اکنون > تست آنلاین > آزمون خشم اسپیلبرگر چیست

چارلز اسپیلبرگر کیست؟ (CHARLES D. SPIELBERGER)

باز اکنون
چارلز اسپیلبرگر (CHARLES D. SPIELBERGE ) در ۱۲ ژوئن ۲۰۱۳ در سن ۸۶ سالگی درگذشت. دکتر اشپیلبرگر او یک فرزند به نام نیکلاس دارد و همسرش کارول زنده است. وی یک روانشناس بالینی و جامعه ای بود که بیشتر بخاطر کار در زمینه شخصیت و سلامتی شهرت داشت.او رئیس سابق انجمن روانشناسی آمریکا و عضوی ممتاز گروه روانشناسی در دانشگاه فلوریدا جنوبی بود ، او به عنوان رئیس گروه فعالیت می کرد.دکتر اسپیلبرگر استاد برجسته تحقیقات USF بود( بالاترین افتخار علمی اعطا شده توسط دانشگاه). همینطور یک محقق تحسین شده بین المللی که بیش از ۴۶۰ نشریه حرفه ای نوشت. وی همچنین مربی بسیاری از دانشجویان تحصیلات تکمیلی بود و هدایایی را برای حمایت از دانشجویان تحصیلات تکمیلی از طریق بورسیه به بنیاد USF ارائه می داد. دکتر اسپیلبرگر به پاس قدردانی از کار خود ، جوایز بی شماری از جمله جایزه انجمن روانشناسی آمریکا برای کمکهای برجسته در پیشرفت بین المللی روانشناسی و جایزه مدال طلا برای دستیابی به کاربرد روانشناسی در زندگی را از بنیاد روانشناسی آمریکا دریافت کرد. وی پس از بازنشستگی رسمی خود ، همچنان یک محقق فعال بود و مرکز تحقیقات پزشکی رفتاری و روانشناسی بهداشت را اداره می کرد.{۱}

پرسشنامه خشم اسپیلبرگر چیست؟

پرسشنامه ۵۷ ماده ای STAXI-۲ شامل سه بخش و ۵۷ عبارت، است که بخش نخست، حالت خشم؛ بخش دوم، صفت خشم و بخش سوم، شیوه های بیان و کنترل خشم را می سنجد.هریک از عبارات این پرسشنامه با استفاده از یک مقیاس لیکرت چهاربخشی، درجه بندی میشود. مقیاس ها وخرده مقیاسهای این پرسشنامه به اختصار معرفی می شوند. مقیاس حالت خشم: این مقیاس دارای پانزده عبارت است و شدت خشم و میزان تمایل فرد را به بیان کلامی یا جسمی خشم می سنجد. مقیاس صفت خشم:این مقیا س دارای ۱۰ عبارت است و تفاوت های فردی در گرایش (تمایل) به تجربه خشم را در طی زمان می سنجد. مقیاس بیان خشم به طرف بیرون: این مقیاس با هشت عبارت فراوانی احساس خشمی را که به تجربه در می آید اما بیان نمی شود می سنجد. مقیاس بیان خشم به طرف درون:این مقیاس، دارای هشت عبارت است و فراوانی مواردی را که شخص بیان خشم خود را به طرف بیرون کنترل می کند، می سنجد. مقیاس کنترل خشم به طرف بیرون: این مقیاس با هشت عبارت، فراوانی مواردی را که فرد می کوشد تا خشم خود را با آرام شدن یا سرد شدن کنترل کند، اندازه گیری می کند.

تحلیل نتایج پرسشنامه خشم اسپیلبرگر چگونه است (staxi-۲)

باز اکنون

روایی و اعتبار پرسشنامه اسپیلبرگر (staxi-۲)

پرسشنامه از روایی و پایایی کافی برخوردار بوده و اعتبار آن در پژوهش‌های متعدد مورد تایید قرار گرفته است. {۱}

نمونه تفسیر پرسشنامه خشم اسپیلبرگر چگونه است (staxi-۲)

باز اکنون
ژ 1-150

پرسشنامه چندمحوری بالینی میلون۳ پرسشنامه خودسنجی استاندارد شده است. دامنه گسترده ای از اطلاعات مربوط به شخصیت را می سنجد.

ژ 1-148

آزمون اضطراب بک BAI

آزمون های سلامت روان

آزمون اضطراب بک یک پرسشنامه خودگزارشی است این پرسشنامه به طور اختصاصی علائم اضطراب را بالینی را در افراد میسنجد

ژ 1-147

آزمون ۱۶ عاملی کتلCATTEL ۱۶PF

آزمون های شخصیت

آزمون ۱۶ عاملی کتل توسط ریموند برنارد کتل تهیه شده است. این آزمون ۱۶ عامل شخصیتی را در شما ارزیابی میکند.

ژ 1-149

یکی از مقیاس های رایج برای ارزیابی عزت نفس پرسشنامه عزت نفس کوپر اسمیت است .در این پرسشنامه مواد به دو گروه تقسیم بندی شده اند .

ژ 1-153

آزمون خشم اسپیلبرگر

آزمون های شخصیت

این آزمون شامل سه بخش و ۵۷ عبارت، است که بخش نخست، حالت خشم؛ بخش دوم، صفت خشم و بخش سوم، شیوه های بیان و کنترل خشم را می سنجد.

ژ 1-152

پرسشنامه رضایت زناشویی انریچ که فرم ۴۷ سؤالی آن توسط اولسون(۱۹۹۸)، تهیه شد شامل ۱۲ مقیاس است که عبارتند از: پاسخ قراردادی، رضایت زناشویی .....

ژ 1-162

آزمون افسردگی بک BDI

سلامت روانی

از بین تست ها و پرسشنامه هایی که برای سنجش افسردگی تهیه شده است پرسشنامه افسردگی بک از جمله مناسب ترین ابزرار برای انعکاس حالات افسردگی است.

ژ 1-163

mmpi یکی از معتبرترین آزمون‌های روان شناسی است که در مراکز درمانی و کلینیک‌های روانشناسی بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرد. ه متخصص روانشناسی بالینی و روانسنجی از روی آن سلامت روانی یا ویژگی‌های شخصیتی فرد را تشخیص می‌دهد.

ژ 1-151

آزمون اضطراب کتل

آزمون های سلامت روان

این آزمون برای این منظور مورد استفاده قرار می گیرد تا روانشناسان بتوانند سطح و میزان اضطراب فرد را سنجیده و متناسب با آن راهکارهای مناسب را به آن ها ارائه نمایند.

سوالات دارای ۳ گزینه الف – ب –ج است.سوال را با دقت مطالعه وگزینه مورد نظر روعلامتگذاری میکنید.
در آزمون آنلاین نیاز به مراجعه حضوری شما در کلینیک های مشاوره نمیباشد وتفسیر آزمون آنلاین شما به صورت اینترنتی در اختیار شما قرار میگیرد، کاهش هزینه های رفت و آمد و صرفه جویی در زمان از جمله مهمترین مزایای آزمون آنلاین است.
خیر، تمامی آزمون های انلاین توسط متخصصین با تجربه و با توجه به شرایط شما تفسیر میگردند.