باز اکنون > روان مقاله > مشاوره آنلاین چیست l راهنما

درمان آنلاین چیست l راهنما

درمان آنلاین ، که به عنوان درمان الکترونیکی ، مشاوره الکترونیکی ، تله درمانی یا مشاوره اینترنتی نیز شناخته می شود ، شامل ارائه خدمات بهداشت روان و پشتیبانی از طریق اینترنت است. این می تواند از طریق ایمیل ، پیام کوتاه ، کنفرانس ویدیویی ، چت آنلاین ، پیام رسانی یا تلفن اینترنتی رخ دهد. درمان آنلاین می تواند در قالب  مکالمه تلفنی و پیام کوتاه ، یا ایمیل رخ دهد. این نوع درمان محدودیت هایی دارد ، اما به سرعت در حال تبدیل شدن به یک منبع مهم برای تعداد فزاینده ای از مصرف کنندگان است. دلایل مختلفی وجود دارد که فرد ممکن است گزینه آنلاین درمانی را انتخاب کند ، از جمله راحتی و در دسترس بودن این روش است.


باز اکنون

مشاوره آنلاین چگونه کار می کند

ابزار اصلی برای برقراری ارتباط در درمان آنلاین شامل موارد زیر است:
۱
پست الکترونیک
۲
پیامک زدن
۳
چت آنلاین 
۴
تماس تلفنی
۵
تماس تصویری
این موارد از طریق رایانه یا لپ تاپ قابل دسترسی هستند، اما برنامه های تلفن همراه نیز به طور فزاینده ای به گزینه محبوب تبدیل شده اند.


درمان آنلاین l تاریخچه

 ارتباط از راه دور بین درمانگر و مشتری مفهوم جدیدی نیست. زیگموند فروید برای برقراری ارتباط با مشتریان خود از نامه ها بسیار استفاده می کرد. گروه های خودیاری از اوایل سال ۱۹۸۲ شروع به ظهور در اینترنت کردند. امروزه سایت های بی شماری وجود دارد که اطلاعات مربوط به سلامت روان و همچنین کلینیک های درمانی الکترونیکی خصوصی را ارائه می دهند. رشد مشاوره آنلاین و خدمات بهداشت روان منجر به تاسیس انجمن بین المللی آنلاین بهداشت روان شده است. این افزایش چشمگیر در دسترس بودن مراقبت های بهداشتی آنلاین نیاز به اطلاعات و رهنمودهایی را برای مشتریانی که علاقه مند به دریافت خدمات بهداشت روان از طریق اینترنت هستند ، ایجاد کرده است.


مشاوره آنلاین و میزان اثربخشی آن

در حالی که درمان آنلاین چالش هایی را به همراه دارد ، اما از بسیاری از بیمارانی که از درمان های آنلاین بهداشت روان استفاده کرده اند مورد حمایت قرار گرفته است. در مروری بر مطالعات منتشر شده در مجله جهانی ژورنال روانپزشکی ، بیمارانی که از طریق ویدئو کنفرانس تحت درمان بهداشت روان بودند "میزان رضایت بالایی را گزارش کردند. تحقیقات همچنین نشان می دهد که درمان آنلاین ممکن است در درمان تعدادی از مسائل بهداشتی موثر باشد. این خبر خوبی برای بسیاری از مردم است ، به ویژه کسانی که در مناطق روستایی زندگی می کنند که دسترسی به خدمات بهداشت روان ممکن است محدود باشد. در یک مطالعه ، محققان دریافتند CBT آنلاین همراه با مراقبت های بالینی در درمان افسردگی ، اضطراب و ناراحتی عاطفی مربوط به بیماری موثر است. در برخی موارد ، نتایج نشان داد که برخی از بیماران در واقع با درمان آنلاین نتایج بهتری نسبت به کسانی که CBT حضوری سنتی داشتند ، داشتند. درمان شناختی-رفتاری یکی از بهترین روشهای درمانی است که نشان داده شده در درمان طیف وسیعی از شرایط روحی از جمله افسردگی ، اضطراب ، PTSD ، اختلالات خوردن و سو صرف مواد موثر است. CBT به افراد کمک می کند تا افکار و رفتارهای منفی را شناسایی و تغییر دهند. به عنوان مثال ، کسانی که از حضور در گروه های پشتیبانی حضوری سنتی احساس ناراحتی می کنند ممکن است از گزینه های مبتنی بر اینترنت بهره مند شوند. خدمات روان درمانی آنلاین مزایا و معایبی دارند که باید به دقت مورد بررسی قرار گیرند. راحتی اغلب به عنوان یکی از بزرگترین مزایا ذکر می شود در حالی که فناوری غیرقابل اعتماد و عدم پوشش بیمه از موارد منفی بالقوه است. قبل از اینکه تصمیم بگیرید که آیا درمان آنلاین برای شما مناسب است یا خیر ، به مواردی مانند رازداری ، مسائل اخلاقی و قانونی و همچنین صلاحیت درمانگران آنلاین فکر کنید.


باز اکنون

درمانگران آنلاین

همانطور که درمانگران و مشاوران در تنظیمات "دنیای واقعی" می توانند طیف وسیعی از صلاحیت ها و مجوزها را داشته باشند ، درمانگران آنلاین نیز می توانند تفاوت چشمگیری در آموزش و اعتبار خود داشته باشند. در حالی که برخی سایت ها ممکن است راهی سریع و آسان برای تبدیل شدن به یک درمانگر آنلاین را نوید دهند ، واقعیت این است که شرایط آموزشی و آموزشی برای تبدیل شدن به یک درمانگر آنلاین دقیقاً همان شرایطی است که برای یک درمانگر یا مشاور در یک روش سنتی رو به رو شدن وجود دارد. تنظیم چهره با این حال ، تنظیم عمل عملی آنلاین درمانی بسیار دشوار است ، زیرا درمانگران می توانند از هرجای دنیا فعالیت کنند و اجرای قوانین ایالتی راجع به آموزش ، آموزش و دامنه عمل دشوار است.


درمان آنلاین برای مصرف کنندگان بهداشت روان جذاب است ، که اغلب آن را به عنوان گزینه ای مناسب ، اقتصادی و در دسترس برای درمان حضوری سنتی می دانند.


با این حال ، این یک نگرانی منحصر به فرد نیز ایجاد می کند ، از جمله سولاتی در مورد محرمانه بودن اطلاعات مشتری ، مناسب بودن استفاده از درمان آنلاین به عنوان یک روش درمانی برای انواع اختلالات روانشناختی. اگر شما علاقه مند به تبدیل شدن به یک درمانگر آنلاین هستید ، پس باید قوانین موجود در ایالت خود را بررسی کنید تا شرایط لازم برای تبدیل شدن به یک درمانگر یا مشاور مجاز را تعیین کنید. موسسه آنلاین درمانی همچنین چارچوب اخلاقی مناسبی را برای استفاده از فناوری در سلامت روان ارائه می دهد. این دستورالعمل ها حداقل اقدامات و استانداردهای لازم برای درمان آنلاین اخلاقی را نشان می دهد: 

۱- درمانگران فقط باید در محدوده عمل خود کار کنند. به عبارت دیگر ، درمانگران آنلاین فقط باید خدماتی را ارائه دهند که برای ارائه آنها آموزش دیده اند
۲- درمانگران آنلاین باید از قوانین و دستورالعمل های مشخص شده توسط موقعیت جغرافیایی خود پیروی کنند. به عنوان مثال ، در ایالات متحده ، فقط افرادی که آموزش خاصی دیده اند و مراحل صدور مجوز لازم را گذرانده اند ، مجاز هستند خود را روانشناس بنامند.
۳- درمانگران باید دانش ، آموزش و نظارت در مورد روشها و روشهای آنلاین درمانی را کسب کنند. این شامل آموزش رسمی (دوره های دانشگاهی یا دانشگاهی) ، آموزش غیررسمی (کارگاه ها و کنفرانس ها) و نظارت بالینی (بصورت حضوری یا آنلاین) است.
۴- درمانگران آنلاین باید درک کاملی از فناوری داشته باشند. این شامل چگونگی استفاده از ابزارهای لازم برای ارائه روان درمانی به صورت آنلاین و چگونگی اطمینان از خصوصی و امن بودن اطلاعات مشتری است.


باز اکنون

کلامی از وری ول Verywell در رابطه با مشاوره آنلاین

در حالی که تحقیقات به طور فزاینده ای نشان می دهد که درمان آنلاین می تواند یک گزینه موثر باشد ، اما این به این معنی نیست که برای همه مناسب است. اشکال جدی تری از بیماری روانی ، از جمله اعتیاد به مواد و شرایط روانپزشکی از جمله افسردگی شدید و اسکیزوفرنی ، بیش از آن چیزی است که درمان آنلاین فراهم کند. در مورد گزینه های خود با پزشک خود صحبت کنید تا تعیین کند که آیا یک گزینه آنلاین می تواند برای شرایط شما مناسب باشد یا به عنوان مکمل گزینه های درمانی سنتی تر. اگر فکر می کنید درمان آنلاین ممکن است برای شما مناسب باشد ، در مورد برخی از سایت ها و برنامه های موجود تحقیق کنید تا مشخص کنید کدام یک برای نیازها و بودجه شما مناسب است.


نظرات و پیشنهادات شما